יש לכם שאלות בנוגע לעבירות סמים?

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ

סמים מסוכנים מוגדרים כחומרים או מוצרים בעלי רכיב כימי המשפיע על מערכת העצבים של גוף האדם, גורם לשיבוש בתפיסת המציאות וההכרה העצמית, ועלול לגרום לנזקים נפשיים והתנהגותיים קבועים. פקודת הסמים המסוכנים היא זו שמגדירה מהם הסמים הנחשבים למסוכנים ואסורים לצריכה, כולל הכמויות המרביות הנחשבות לצריכה עצמית, אשר מעבר להן מדובר בהחזקה לצרכי סחר.

 

עבירות הסמים בהתאם לפקודה הן:

  1. סחר בסמים.

  2. ייצור סמים.

  3. ייצוא ויבוא.

  4. אספקת סם. 

  5. החזקת סמים.

  6. שימוש בסמים לצריכה עצמית. 

  7. הדחת קטינים לשימוש בסמים. 

  8. החזקת כלים לשימוש בסמים. 

  9. נתינת סמים לקטינים.

נתפסתי עם סמים – מה עושים?

אנשים נורמטיביים רבים ללא עבר פלילי מוצאים את עצמם בפני פתיחת תיק פלילי והליך משפטי בגין החזקת ושימוש עצמי בסמים, ואינם מכירים את הצעדים הפתוחים בפניהם ואת השלכותיהם. לכן, חשוב כבר בתחילת ההליך לקבל סיוע משפטי הולם מצד עורך דין פלילים מנוסה, האמון על תחום זה. כפי שראינו, הענישה המרבית על עבירה זו מגיעה עד ל- 3 שנות מאסר, עונש כבד לכל הדעות. לכך מצטרפת החוויה הבלתי נעימה, לשון המעטה, בתחנת המשטרה, כאשר החוקרים עשויים להפעיל טכניקות שונות בעיקר על מנת להגיע למקור הסם ולעבריינים כבדים.

מצד שני, במרבית המקרים של שימוש עצמי, ובעיקר בסמים המוגדרים כקלים, ייסגר התיק עוד במשטרת ישראל תחת העילה של "היעדר עניין לציבור", בהמשך להנחיית היועץ המשפטי לממשלה בנושא. לכן, הדבר החשוב ביותר שיש לעשות לפני תחילת החקירה הוא לנצל את הזכות להיוועץ בעורך דין. שימו לב שההיוועצות הינה זכות חוקית שאינה מעידה בשום אופן על אשמתכם, או שיש לכם מה להסתיר. נהפוך הוא, מדובר בהתנהגות שקולה שתעזור לכם לעבור את החקירה מבלי ליצור לעצמכם סיבוכים מיותרים.

ההודעה נשלחה בהצלחה